Kaip apsispręsti ar Jums reikalingas pramoninis robotas?

Mes gyvename robotų amžiuje. Pramoninių robotų greitis, tikslumas ir galia kasdien auga vis sparčiau, o įmonės kurios nesinaudoja robotinėmis sistemomis praranda potencialą dirbti efektyviau, gauti didesnį pelną ir tokiu būdu augti.

Kai įmonėse iškyla poreikis automatizuoti sistemas, iškyla ir klausimas nuo ko pradėti? Kaip išsirinkti robotą? Ar investicija tikrai pasiteisins ?

Visų pirma robotai gali padėti išspręsti darbo jėgos trūkumą. Tinkamos kvalifikacijos darbuotojų trūkumas dažnai tampa priežastimi lemiančia pramoninio roboto įdiegimą. Jeigu atliekant darbus nuolat daromi pasikartojantys veiksmai, tokie kaip monotoniškas produkcijos apdirbimas, lankinis suvirinimas, komandų „paimk ir padėk“ atlikimas, o rasti tinkamų kvalifikuotų darbuotojų sunku, imama galvoti apie automatizavimo sistemas. Net jei įmonė neturi problemų randant kvalifikuotų darbuotojų, vis tiek vertėtų susimąstyti dėl sistemos robotizavimo. Nepamirškite, kad robotai niekada nepavargsta, nesuserga, jiems nereikia atostogų, jie gali dirbti pavojingomis sąlygomis.

Kitas lemiamas veiksnys įtakojantis robotų įdiegimą įmonėje – nuolat iškylantys klausimai: ar įmonė išnaudoja visus gamybos išteklius, ar įmonė dirba visu pajėgumu, ar jau pasiektas maksimumas? Pasamdžius robotizavimo ekspertus, kurie išanalizuoja sistemas ir pateikia robotizuotus pasiūlymus būtent tai įmonei, neabejotinai pasirenkamas automatizavimo sprendimas, kuris padeda įmonei tobulėti ir augti.

Taigi vieno atsakymo ar Jums tikrai reikalingas robotas – nėra. Tačiau jei šiek tiek stabteltumėte ir iš šono peržiūrėtumėte savo įmonėje atliekamus procesus, galbūt pasinaudotumėte chrononometru jiems apskaičiuoti, galbūt peržvelgtumėte darbuotojų trūkumą ar kaitą tam tikrose pozicijose – atsakymą tikrai rastumėte!

Visais Jums iškilusiais klausimais dėl robotinių sistemų, jų integravimo ir atsiperkamumo kreipkitės į mus. Mes tikrai jums padėsime ir rasime geriausią sprendimą.

You are currently viewing Kaip apsispręsti ar Jums reikalingas pramoninis robotas?