Robotinės virinimo sistemos priežiūra

Tam, kad sistemos veiktų be priekaištų, reikia nuolat jas prižiūrėti. Lankinio suvirinimo robotinė sistema priklauso būtent tokių sistemų grupei, kurios reikalauja nuolatinės priežiūros. Norime pasidalinti su jumis tokos sitemos priežiūros patarimais, kurie padės robotui dirbti maksimaliu rėžimu, prailgins tarnavimo laiką bei investicijų grąžą.

Robotinę lankinio suvirinimo susitemą galima suskirtyti į dvi kategoijas: robotas ir jo valdiklis ir suvirinimo įranga.

Roboto ir valdiklio priežiūra

 1. Patikrinkite ar neteka jokie skyčiai (ieškokite skysčių nutekėjimo tiek ant roboto sistemos tiek ant grindų). Skysčių nutekėjimas gali lemti per stiprios UV šviesos skleidimą virinimo metu, o tai gali įtakoti greitesnį kitų dalių nusidėvėjmą (pvz. žarnų suskilinėjimą)
 2. Vizualiai patikrinkite roboto techninę įrangą. Patikrinkite visą roboto aplinką, pažiūrėkite ar nėra atsilaisvinusių/tūkstamų varžtų. Pažiūrėkite ar visi apsauginiai dangteliai yra savo vietose ir nepažeisti. Jei robotas turi pavarų dėžes, kurios naudija alyvą, o ne tepalą, patikrinkite alyvos ar kiekis pakankamas. Jei alyvos per mažai – ieškokite nuotėkio. Alyvos patamsėjusi spalva gali rodyti užterštumą arba per aukštą darbinę tempertūrą.
 3. Pasiklausykit ar dirbantis robotas neskleidžia neįprastų garsų (pvz. ar nesigirdi oro šnypštimo). Pašaliniai garsai ar vibracija gali būti mechaninės problemos rodiklis.
 4. Patikrinkite roboto pradinę padėtį. Pasinaudokite taip vadinama roboto nuline programa, kurią paleidus roboto visos ašys atsistoja į nulinę poziciją. Taip roboto prižiūrėtojas gali pamatyti ar robotas nėra išsiderinęs.
 5. Patikrinkite roboto bei pozicionatoriaus tepalus. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tepalų lygį, bet ir spalvą.
 6. Jei Jūsų robotas naudoja baterijas, patirinkite jas bent kartą per metus.
 7. Patikrinkite ar roboto valdymo spinta švari, neapsinešusi dulkėmis ar kt. nešvarumais. Jei netoliese yra dirbama su šlifavimo ar pjovimo staklėmis, didelė tiklimybė kad roboto valdymo spintos vidus bus apsinešęs.
 8. Atnaujinkite programinę įrangą bei išsisaugokite atsargines roboto programos kopijas.
  Apžiūrėjus robotą ir jo valdiklį reiktų patikrinti suvirinimo įrangą.

Suvirinimo įrangos priežiūra

 1. Patikrinkite suvirinimo laidus,tiek jų būklę tiek sujungimo taškus. Laidai negali būti laisvai prijungti, klibėti ar būti pažeisti.
 2. Patikrinktie ar maitinimo šaltiniai, aušinimo sistema bei suvirinimo degiklis nėra apsinešusi purvu.
 3. Jei suvirinimo procese naudojate aušituvą, patikrinkite skysčių lygį. Jei sistema netinkamai prižiūrima, gali atsirasti dublių, kurie trumpina sistemos tarnavimo laiką.
 4. Patikrinkite dujų jungtis, pažiūrėkite ar jos sandarios, ar geras slėgis. Tiek per mažas, tiek ir per didelis dujų srautas gali būti žalingas suvirinimo procesui.
 5. Patikrinkite kitas naudojamas medžiagas, tokias kaip viela, laidai, laikikliai, antgaliai, purkštuvai, difuzoriai.

Reguliariai atlikdami įrangos priežiūrą galėsite garantuoti aukščiausią produkcijos kokybę bei ilgiausią įrangos tarnavimo laiką.

Mes pasiruošę atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus, susisiekite su mumis.

You are currently viewing Robotinės virinimo sistemos priežiūra