8 priežastys kodėl įmonės įsigyja robotus – ne, ne tik dėl to, kad jais pakeistų žmones !

Daugelis įmonių investuoja į automatizavimą bei robotų integravimą, tam kad būtų pagerintas produktyvumas, kokybė bei tam, kad kompensuotų darbuotojų trūkumą.

Paplitęs mitas, kad įmonės integruoja robotines sistemas tam, kad pakeistų darbuotojus. Prie tokio požiūrio formavimo prisideda žiniasklaida, kuri dažnai teigia, kad robotai pakeičia žmones. Tik labai retais atvejais įntegravus robotines sistemas atleidžiami darbuotojai. Išskiriamos 8 pagrindinės priežastys lemiančios įmonių apsisprendimą investuoti į robotines bei automatizavimo sistemas:

  1. Produktyvumas. Dažniausiai integravus robotines sistemas padidėja produktyvumas, nes net ir neatleidus darbuotojų išlaidos lieka tos pačios , tačiau gamybos apimtys padidėja. Robotai dažniausiai interuojami pasikartojantiems darbams atlikti, tuo tarpu darbuotojai gali labiau susikoncentruoti į kitas užduotis, kurios pagerina produkto vertę.
  2. Greitis. Daugelis įmonių investuoja į robotus tam, kad pagerintų užduočių vykdymo greitį. Šiais laikais, kai greitas užsakymo pagaminimas bei pristatymas ypač svarbus klientams, robotai, kurie niekada nepavargsta, dirba be pertraukų, neišeina atostogų ir darbą atlieka daug greičiau, yra puikus pasirinkimas.
  3. Kokybė. Robotas yra suprojektuojamas ir užprogramuojamas taip, kad atliktų veiksmus ypač tiksliai. Tai leidžia pagaminti puikius, kokybiškus ir 100% identiškus produktus.
  4. Darbo sąlygos. Fiziškai sunkus, besikartojantis darbas ar pavojinga darbo aplinka labai vargina darbuotojus. Dažnai tokiems darbams atlikti darbuotojų rasti sunku, todėl roboto integravimas gali būti puiki išeitis.

Kiti įdomūs faktai, kodėl įmonės nusprendžia diegtis robotines sistemas:

  • Patiries įgijimas. Inovacijų įnešimas į įmones dažniausiai lemia vien tik teigiamus pokyčius. Įmonės, kurios nusprendžia investuoti į robotus dažniausiai pradeda nuo mažų projektų. Tokiais atvejais robotas nebūtinai padidina gamybą, nes pagrindinis tikslas būna išbandyti sistemas ir technologijas, pamatyti kaip realiai jos veikia, o joms pasiteisinus investuoti į didesnius projektus.
  • Išskirtinumas. Atsiranda ir tokių įmonių kurios žūt būt turi išbandyti naujaus technologijas ir taip susikurti geresnį įvaizdį, kuris gali padėti tapti pirmu rinkoje.
  • Darbuotojų trūkumo kompensavimas. Darbuotojų trūkumas gali tapti iššūkiu, kuris neleidžia įmonei augti, todėl įmonės ieško naujų galimybių – robotinių sistemų.
  • Priklausomybė nuo tiekėjų. Įmonės, kurių produkciją sudaro kitų tiekėjų gaminama produkcija, yra tiesiogiai priklausomos nuo tiekėjų. Jei tiekėjai laikiu nepagamina/nepristato produkcijos, vėluoja ir galutinio produkto gamyba. Tokiais atvejais įmonės nusprendžia robotų pagalba gaminti produktus pačos ir taip tapti mažiau priklausančiomis nuo tiekėjų.

Norite sužinoti daugiau? Domina pramoniniai robotai? Susisiekite su mumis!

You are currently viewing 8 priežastys kodėl įmonės įsigyja robotus – ne, ne tik dėl to, kad jais pakeistų žmones !